Oltář a kruh

6. ledna 2008 v 20:30
Oltář a Kruh
Pročtěte si prosím těchto pár teoretických poznámek, některé jsou důležité, a to nejen z magického hlediska. Praktičtěji se o vytvoření kruhu rozepisuji v Knize stínů v kapitole Posvátný prostor.
Oltář
Rozložení předmětů v místnosti pro magické účely má svá pravidla. Málokdo ale má takovou místnost k dispozici - a proto budeme mluvit jen o zřízení oltářů, které mohou být umístěny kdekoli. A oltáře bývají dvojí :
Oltář jako symbol toho, co jsme a v co věříme.
Stačí si vyčlenit klidné místečko na poličce, ve skříni, knihovně, atd… a tam si umístit přírodniny jako kameny, polodrahokamy, šišky, lastury, květiny, sušené plody, atp., pokud není nebezpečí vznícení něčeho hořlavého, tak i svícen, lze přidat obrázek luny a pentagramu, ale i symboly své víry, např. bohyně, boha, nebo malovanou mandalu, atp…. Možností je spousta. Není předepsané, jak má oltář vypadat. Je jen pro vás a má se líbit vám.
Oltář pro magickou práci.
Protože máme většinou málo místa, tak se musíme přizpůsobit a mít oltář "mobilní". Na oltář dáme bílý ubrus - bílá barva je univerzální. Lze použít i jiné barvy podle potřeby - například k oslavě svátků. A také si připravíme svíčky, symboly své víry, a dále věci a předměty potřebné k druhu magie, který použijeme. (Např. kameny, byliny, květy, provázky, tarotové karty, víno, vodu, sůl, olej, talismany, amulety, peří, no prostě cokoli)… a nezapomeňte na sirky!
Magický kruh
Magický kruh, ať už vytvořený ceremoniálním mágem při složitém obřadu nebo lidovou čarodějnicí vyznačený bylinami a vymetený magickým košťátkem, má podobný účel. Jde o vytvoření prostoru mimo všední svět, který má za účel chránit či pomáhat a poskytovat posvátný prostor. Může být dočista malinký, jen na rozpažení vašich rukou, nebo může být veliký a pojmout desítku lidí. Pokud budete dělat kruh jen pro sebe, může to být otázka chvilky, pro více lidí to může být rituál na hodinu.
Pokud jste v lese, dlouho nepršelo a je větrná noc, nezapalujte ani svíčičku. Ohnivý živel se jistě spokojí s kyticí květů ohnivých barev nasvícených zezadu obyčejnou baterkou. I to je ohnivý symbol, elektrická energie, světlo a plápolavá barva květů. A místo kadidla nějaké voňavé květiny, jejichž vůně stoupá stejně jako vůně kuřidel. Není to sice taková romantika, ale je to moudré. A čarodějky jsou moudré a nechtějí podpálit les. Doma takové velké nebezpečí požáru nehrozí, ale raději si použití otevřeného ohně pořádně promyslete a zorganizujte, protože čarodějky nechtějí podpálit ani dům.
A jak je to s rituální nahotou? Kolik si myslíte, že je vlahých teplých nocí, kdy můžete odložit šaty bez obav, že vám husí kůže a zimomřivé drkotání zubů nepokazí soustředění? Tak si s tím nelamte hlavu a raději použijte pohodlné a teplé oblečení, které vás nebude rušit a vyrazte do přírody a na nahotu se klidně vykašlete. Pokud to chcete zkusit, tak doporučuji teplo domova. A ani v teplíčku bytečku si nenechte nahotu vnutit, nejste-li sami. Není tak přirozená, jak se vám snaží mnozí namluvit. Přirozené je pro vás to, v čem se cítíte pohodlně a šmytec. Kdo by po vás vyžadoval nahotu z jakéhokoliv důvodu i přes vaše odmítavé stanovisko, není to mág, ale prase…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama